Dawid i Maja w finale Mistrzostw Polski

25 października w niecodziennej scenerii odrestaurowanej łódzkiej elektorciepłowni odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci Starszych w stylach tanecznych. Do trudnej i bardzo wymagającej rywalizacji szczególnie dla tak młodych dzieci stanęły dwie pary z naszego Klubu: Dawid Brzeziński i Maja Woś oraz Mikołaj Najdek - Amelia Biecka.

Przy bardzo wyrównanym poziomie starujących par awans do kolejnych rund wcale nie był taki oczywisty. Więc stresik zdecydowanie był ;))). Zaczynamy od 1/8 finału i obie pary awansują dalej, co w przypadku Mikiego i Amelii to już ogromny sukces (to ich pierwszy start w takiej imprezie, pierwszy tak daleko, bez rodziców, i trzeci w rywalizacji sportowej). Mikołaj z Amelką zajmują 17 miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 15 miejsce w tańcach standardowych. WOOOWWW :)))) Super.

Dawid i Maja tańczą dalej. Półfinał to ten moment gdzie trzeba dać z siebie wszystko. To ostatnia szansa żeby znaleźć się w upragnionym finale. I JEST, JEST finał w obu stylach tanecznych. Bardzo się cieszymy :)))))

Dawid Brzeziński - Maja Woś Finalistami w Obu Stylach Tanecznych.

W tańcach standardpowych zajęli V miejsce, zaś w tańcach latynoamerykańskich VI miejsce. Za awans do finału Mistrzostw Polski uzyskali najwyższą możliwą klasę w kategorii wiekowej 10-11 lat - klasę C.

Gratulujemy obu parom udanego startu, pełnego energii, woli walki, chęci zaprezentowania wszystkiego co macie najlepsze, a to wcale nie jest łatwe. Super.

Dawida i Maję finasowo wspiera firma Al Trans z Trzcianki - bardzo serdecznie dziękujemy.

Dzień wcześniej  w Sławnie w Pucharze Regionów Polski Północnej zatańczyli:

Mateusz Krzysztofiak - Wiktoria Borysławska zajęli IV miejsce w LA i V miejsce w ST w kategorii 12-13 lat kl. D. W tańcach standardowych awansowali do klasy tanecznej C.

Karol Klusak - Monika Fabijańczuk zajęli VI miejsce w kategorii pow. 15 lat kl. B w tańcach latynoamerykańskich.

W Przeźmierowie zaś na XXI TTT Srebrne Pantofelki:

I miejsce LA, V miejsce ST Adrian Dyka - Joanna Pawłowska kat. pow. 15 lat kl. E

II miejsce ST, III miejsce LA Tomasz Drożdżyński - Paulina Kurowska 14 - 15 lat kl. D

W czeskim Hradec Kralove zatańczyli Artur Kozar i Sandra Pasieka którzy w WDSF Open ST zajęli 21 miejsce.